Wiedza

Pojęcia związane z szeroko rozumianą działalnością odszkodowawczą.

Wiedza

Pojęcia związane z szeroko rozumianą działalnością odszkodowawczą to grupa specjalistycznych i często trudnych do zrozumienia słów i określeń. Poniżej wyjaśniamy te najczęściej spotykane i przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Poniższe objaśnienia adresowane są do osób nieposiadających fachowej wiedzy prawnej i stanowią pewne uproszczenie, które pozwoli zaznajomić się z podstawowymi pojęciami z zakresu odszkodowań.

Odszkodowanie to świadczenie należne osobie, która doznała uszczerbku w  wyniku doznanej szkody. Jest to jedno z kilku świadczeń, o które może ubiegać się taka osoba. Pojęcie Odszkodowania jest pojęciem bardzo szerokim i zwykle związane jest z naprawieniem uszczerbku w majątku poszkodowanego

Odszkodowanie (jak pisaliśmy wcześniej) to naprawienie uszczerbku w majątku poszkodowanego. Odszkodowanie od zadośćuczynienia różni się charakterem uszczerbku. Zadośćuczynienie ma na celu zrekompensowanie szkody niemajątkowej i naprawienie wyrządzonej krzywdy (np. zadośćuczynienie za obrażenia ciała, czy śmierć osoby bliskiej).

Szkoda to uszczerbek na dobrach chronionych przez prawo. Uszczerbek  może mieć charakter majątkowy lub  niemajątkowy. Majątkowy charakter uszczerbku stanowi podstawę do wypłaty odszkodowania (np. odszkodowanie za zniszczenia pojazdu w wyniku kolizji). Uszczerbek na dobrach niemajątkowych daje podstawę do wypłaty zadośćuczynienia (np. zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej).

NAPISZ DO NAS

Kontakt z nami jest bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje. Chętnie zbadamy okoliczności Państwa sprawy i udzielimy odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Pieniądze zawsze są ważne, ale po wypadku nie mieliśmy głowy do załatwiania jakichkolwiek formalności. Ingenio zajęło się dokumentami, a my nie musieliśmy za nic płacić. Nie byliśmy nawet pewni czy w naszej sytuacji odszkodowanie się należy, więc tym bardziej cieszą uzyskane przez firmę środki finansowe. To duża pomoc. Dziękujemy.

Każdy wie jak jest z firmami ubezpieczeniowymi. Składkę chętnie biorą,  a jak przyjdzie co do czego to płacić nie ma komu. Nie chcieli płacić to mają – INGENIO załatwiło więcej niż sam bym uzyskał. Pieniądze to jedno, a zaoszczędzone nerwy to drugie. Polecam!

Zaskoczyła nas skala wydatków po wypadku mamy. Mama wymagała natychmiastowego leczenia i opieki na co zupełnie nie byliśmy przygotowani. INGENIO uświadomiło nam jakie są możliwości, a później firma wywalczyła dla nas pieniądze, bez których nie dalibyśmy sobie rady. Opiekun sprawy był dla nas ogromnym wsparciem, za co serdecznie dziękujemy.

Po wypadku problem gonił problem, a pieniędzy zaczęło brakować już po kilku dniach. Trudno było uwierzyć w nieodpłatne konsultacje i prowadzenie sprawy. Odszkodowanie udało się uzyskać, a my w trakcie postępowania nie musieliśmy za nic płacić.

Nasza oferta

Umów się na spotkanie

Kontakt z nami jest bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje.

NAPISZ DO NAS